Klub z sukcesami

I z ogromnym szczęściem do dobrych trenerów!

Międzyszkolny Klub Sportowy Gwardia Wrocław działa jako kontynuacja sekcji koszykówki Gwardii Wrocław – wielosekcyjnego klubu sportowego założonego w 1945 roku przy Wrocławskiej Komendzie Wojewódzkiej Milicji.

Historia koszykarskich grup młodzieżowych sięga lat 70-tych, ale dopiero w latach 80-tych, pod trenerskimi skrzydłami byłego zawodnika Gwardii – Krzysztofa Walonisa, grupy zaczęły odnosić znaczące sukcesy. Do kadry trenerskiej dołączyli wtedy także inni zawodnicy Gwardii, m.in.: Edmund Gawlak, Jerzy Hajnsz, Marian Czajkowski, Adam Chłopek,Wojciech Błaszak.

Profesjonalne szkolenie grup młodzieżowych przyniosło niebawem oczekiwane wyniki w postaci wielu medali Mistrzostw Polski Kadetów i Juniorów.

Rok Miejsce Trenerzy Kadeci Juniorzy
1986 Chłopek MP
1987 II  Hajnsz,Walonis MP
1988 III Chłopek, Hajnsz W-ce MP
1989 Walonis, Hajnsz MP
1990 II  Czajkowski, Błaszak W-ce MP
1991 Błaszak, Gawlak MP
1992 II  Błaszak, Gawlak W-ce MP
1993 III Hajnsz W-ce MP
1994 Czajkowski
1995 Hajnsz, Chłopek MP
1996 II  Chłopek , Mazur W-ce MP
1996 Czajkowski, Błaszak MP
1997 III Mazur, Skólski W-ce MP
1998 VI Chłopek, Mazur
1999 III Hajnsz, Chłopek W-ce MP

Z uwagi na podpisaną umowę szkoleniową pomiędzy KS Gwardią Wrocław reprezentowanym przez płk. Jerzego Langa i Szkolnym Związkiem Sportowym, który wspomagał Gwardię finansowo, sprzętowo oraz przy organizacji obozów szkoleniowych (tutaj ukłon dla ówczesnych działaczy SZS: Tadeusza Zawiszy, Andrzeja Surówki, Jerzego Bocheńskiego, Bogusława Zawiszy i Adama Szymczaka), nasze drużyny występowały pod nazwą MKS Gwardia Wrocław, a wszyscy klubowi zawodnicy brali czynny udział w MP SZS, zdobywając przez wiele lat Mistrzostwa Polski SZS.

Nasi gwardziści

Nasz klub wychował wielu zawodników ligowych i reprezentantów Polski takich jak: śp. Adam Wójcik, Dominik Tomczyk, Robert Kościuk, Tomasz Grzechowiak, Gregorz Mordzak, Adam Gołąb, Krzysztof Mila, Przemysław Hajnsz, Mirosław Czerniakiewicz oraz wielu innych, doskonałych zawodników.

MKS Gwardia Wrocław

Przyszłość ma kształt piłki do kosza

Aktualnie w sekcji koszykówki MKS Gwardia Wrocław szkoleni są chłopcy i dziewczęta w grupach naborowych, grupie młodziczków oraz grupach juniorów i juniorek. Sekcja koszykówki liczy w sumie ok. 70 zawodników i zawodniczek. Najlepsi z nich mają szansę na powołanie do kadry makroregionu oraz do reprezentacji narodowej.

MKS Gwardia Wrocław

Wspieraj z nami sportową energię

Możesz zostać sponsorem naszego klubu i koszykówki, jako dyscypliny sportowej – sponsorom oferujemy możliwość reklamy tj. zawieszenia reklam na halach sportowych podczas naszych meczów, a także, opcjonalnie, umieszczenie logo sponsorskiej firmy na strojach meczowych oraz naszej stronie internetowej.